Go Back   EdebiyatDenizi.Com - Edebi ve Düşünsel Ufkunuz > OKUL ÖNCESİ > BELGELER > Zümreler
Kayıt ol Yardım Ajanda Arama Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et

Loading

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler
Reklam Alanı
Alt 12.02.09
DenizYıLdızı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kurucu Üye
-------------------
DenizYıLdızı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Üye Numarası : 21
Aldığım Teşekkür: 54
Tecrübe Puanı : 3451
Tecrübe : DenizYıLdızı has a reputation beyond reputeDenizYıLdızı has a reputation beyond reputeDenizYıLdızı has a reputation beyond reputeDenizYıLdızı has a reputation beyond reputeDenizYıLdızı has a reputation beyond reputeDenizYıLdızı has a reputation beyond reputeDenizYıLdızı has a reputation beyond reputeDenizYıLdızı has a reputation beyond reputeDenizYıLdızı has a reputation beyond reputeDenizYıLdızı has a reputation beyond reputeDenizYıLdızı has a reputation beyond repute
Anasınıfı İkinci Dönem Zümre Öğretmenleri Toplantı Tutanağı Örneği

.

2008–2009 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI
……... İLKÖĞRETİM OKULU ANASINIFI
II. DÖNEM ZÜMRE TOPLANTI TUTANAĞIDIR

ZÜMRE BAŞKANI:

ZÜMRE ÖĞRETMENLERİ:

TOPLANTI TARİHİ:

TOPLANTI YERİ: ……İLKÖĞRETİM OKULU …………….

TOPLANTI SAATİ:

GÜNDEM MADDELERİ:

1-Açılış konuşması.
2-I. yarıyılının genel bir değerlendirilmesi.
3-1739 sayılı Türk Milli Eğitim Temel Kanununun okunup incelenmesi.
4-Yıllık çalışma programının II. Dönemine ilişkin kısmının gözden geçirilmesi.
5-İlköğretim programının ana sınıfı dersleriyle ilgili amaç ve davranışlarının incelenmesi.
Yıllık planlar ve günlük planlarla ilgili esaslar.
6-Kurum yönetmeliğinin okunması.
7-Derslerde kullanılacak araç ve gereçlerin belirlenmesi.
8-Ders araç ve gereçlerinin özenle kullanılmasının sağlanması.
9-Öğretim yöntemlerinin belirlenmesi.
10-Öğrenci başarılarını artırmak için alınacak önlemlerin görüşülmesi.
11-Belirli gün ve haftalarda ünitelerle ilgili yapılacak çalışmaların görüşülmesi.
12-II. yarıyılda yapılacak sosyal etkinlik, gezi ve incelemelerin görüşülmesi.
13-Öğretmen veli görüşmelerinin planlanması.
14-Dilek ve istemler.

TOPLANTI KARARLARI

1-Zümre başkanı ………’ın açılış konuşması , iyi dilek ve istemleri ile toplantıya zümre öğretmenleri (öğretmeni) ………’ın katılımıyla başlanmıştır.

2- ………….. : I. yarıyılın genel bir değerlendirmesini yaparken; başarılı, verimli bir dönem geçirildiğini, eğitsel, sosyal ve kültürel açıdan birçok etkinliğin gerçekleştirildiğini söyledi. Bu etkinlikleri yaparken velilerin işbirliğinden yararlanıldığını belirtti.
Sınıf içi panoları belirli gün ve haftalara uygun olarak düzenlenmiş ve öğrenci çalışmalarının panolarda sergilenmesi sağlanmıştır, dedi.

3- ……………: 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanun maddelerini okudu. Öğrencileri genel amaçlarda belirtildiği gibi Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, Anayasada ifadesi bulunan Atatürk milliyetçiliğine bağlı; Türk milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan; insan haklarına ve anayasanın başlangıcındaki temel ilimlere dayanan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar olarak yetiştirmek gerektiğini belirtti.

……………. Öğrencilerin genel amaçlarda belirtildiği gibi beden, zihin, ahlak ve ruh, duygu bakımından dengeli bir kişiliğe ve karaktere, özgür ve bilimsel düşünce gücüne, geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, kişilik ve teşebbüse değer veren, topluma karşı sorumluluk duyan, yapıcı, yaratıcı ve verimli kişiler olarak yetiştirileceğini söyledi.

4- ………….. İlköğretim programında yer alan ana sınıflarıyla ilgili Programın genel amaçlarını, açıklamalarını, özel amaçlar ve davranışlar bölümünü madde madde okudu.

5- ……………. yıllık planlarda belirlenen amaç ve kazanımlar; günlük planlarla uyumlu konularla kullanılması gerektiğini, çalışmaların ve hazırlıkların buna göre yapılacağını söyledi. Günlük planlar hazırlanırken belirli gün ve haftalarla ilgili konulara yer verileceğini ekledi.

6- …………… Kurum yönetmeliğini okudu. Eğitim ve öğretimin düzenli olarak gerçekleşmesi için kurumun belirlediği prensipler doğrultusunda hareket edilmesinin başarının artmasına sebep olacağını söyledi.

7-………………… Okul araç ve gereçlerinin öğrencinin öz malıymış gibi dikkatli ve özenle kullanılması için öğrencilere gerekli davranışların kazandırılmasının çok önemli olduğunu önceden kazandırılan davranışların pekiştirilmeye II. dönem de devam edileceğini söyledi.

8-………………. Ders içerisinde yaparak ve yaşayarak eğitimin çocukların gelişimine çok büyük faydasının olduğunu belirterek II. dönemde de yaparak ve yaşayarak eğitime özen gösterileceğini, çocukların kavrayamadıkları konulara değişik etkinliklerle geri dönüleceğini belirti.

9-………………. derslerde kaynak olarak ……. Yayınlarının okulöncesi dergisinin kullanıldığını, ayrıca değişik çalışmaların da fotokopiyle çoğaltılarak kullanıldığını belirtti.
Ayrıca derslerde oyuncaklardan, kuklalardan, çeşitli video CD’lerden azami ölçülerde yararlanılmasının gerekliliğini vurguladı.

10-…………. öğrencinin ilgisini artırmak için derslerin görsel materyallerle desteklenmesi gereklidir. Ayrıca yeni müfredatta çokça belirtilen çoklu zekâ kuramından da yararlanılmalıdır. Ders işleme esnasında değişik zekâ gruplarına hitap edecek şekilde örneklemeler yapılmalı, konular bu şekilde pekiştirilmelidir dedi.

11-………….. II. dönemde kutlanacak törenler ayrıca belirli gün ve haftalar isim ve tarih olarak okundu. Özellikle 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı için sınıf panoları ve koridor panolarında özel bir yer ayrılmasının gerektiğini söyledi.

………………….. II. dönemdeki belirli gün ve haftaların kutlanılmasına özen göstereceğini belirti ve özellikle Anneler Gününde bir program hazırlamayı planladığını belirtti.

12-…………………yapılacak sosyal etkinlikler ve gezi çerçevesinde ………….. bir gezi planlandığını, yıl sonu etkinlikleri kapsamında da bir sergi düzenleneceğini, serginin açılışından önce de çocukların gerçekleştireceği gösteri programına ilişkin planlamanın yapıldığını belirtti.

13-……………. , …/…./…… tarihinde de II. döneme ilişkin bir veli toplantısı yapılacağını, velilere II. dönemde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verileceğini belirtti. Ayrıca anne baba eğitimi kapsamında bazı bilgilerinde ailelerle paylaşılacağını söyledi.
………………gerek görüldüğü durumlarda da veli toplantıları yapılmasının tasarlandığını belirtti.

14- ……….. II. yarıyılın sağlıklı başarılı olması temennisinde bulundu
…………II . Yarıyılın başarılı geçmesi dileğiyle toplantıyı kapattı.

ALINAN KARARLAR:

1. 1739 Sayılı Türk Milli Eğitim Temel Kanunu doğrultusunda eğitim yapılmasına;
2. Yıllık çalışma programının planlandığı şekilde uygulanmasına;
3. İlköğretim okulu programını ana sınıfı dersleriyle ilgili amaç ve davranışlarının müfredat programına göre hazırlanmasına;
4. Ünitelendirilmiş yıllık plan ve günlük planlarda yer alan amaç ve kazanımların uygulanabilir olmasına;
5. Kurum yönetmeliğine uygun davranışlar kazandırılmasına;
6. Sınıfta kullanılacak ders araç ve gereçlerinin tespit edilerek idareye bildirilmesine;
7. Öğrencilere, konuları pekiştirici, araştırmaya yönelik, fazla zaman almayacak şekilde ev ödevleri verilmesine;
8. Öğrenci başarısını artırmak için çeşitli kaynaklardan yaralanılmasına;
9. II. yarıyılda kutlanacak belirli gün ve haftaların zamanında bir takvime bağlanarak idareye bildirilmesine;
10. II. yarıyılda yapılacak sosyal etkinlikler ile gözlem ve inceleme gezilerinin bir takvime bağlanarak idareye bildirilmesine;
11. Veli toplantılarının ayda bir yapılmasına;
12. Uygun zamanlarda sınıf veli kahvaltıları ve veli ziyaretleri düzenlenmesine, karar verilmiştir.

………………
……………………………..
Anasınıfı Öğretmeni
Okul Müdürü

.
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş !
Reklam Alanı
Yeni Konu aç Cevapla

Anahtar Kelimeler
anasınıfı, dönem, toplantı, tutanağı, İkinci, zümre, Öğretmenleri, Örneği

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler